ТОВ "ДВА Агро Україна"

 

м.Київ, вул. Євгена Сверстюка, 2А, офіс 603   
Тел.: +38067 489 79 20

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 

Саме гербіцид Фелікс ВГ від компанії ДВА Агро ГмбХ найкращий та найсучасніший в ланці препаратів суцільної дії і відповідає всім вимогам споживача

 

Діюча речовина: гліфосат у формі амонійної солі, 757 г/кг (687 г/кг у кислотному еквіваленті)

Препаративна форма: водорозчинні гранули

Клас: похідні солі гліфосної кислоти

Клас токсичності: класифікація ВООЗ: ІІІ клас (малотоксичний)

Упаковка: 5 кг

 

Фелікс ВГ — це системний гербіцид суцільноїдії для боротьби з однорічними та багаторічними (дводольними та злаковими) бур’янами. Застосовується на землях сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення. Десиканат зернових культур та соняшнику.

Препаративна форма

Гербіцид Фелікс ВГ пропонується у вигляді сучасної високотехнологічної препаративної форми — водорозчинних гранул. Ця форма крім діючої речовини містить два різного типу ад’юванти: 10 % ад’ювант, що працює як диспергувальний агент, стабілізатор, сурфактант і змочувач, та 12 % зволожувач, що контролює висихання робочої рідини.

Діюча речовина

Діюча речовина препарату представлена в оригінальній формі амонійної солі гліфосату, що має найвищу концентрацію гліфосату у кислотному еквіваленті (91 %), порівняно з ізопропіламінною сіллю (75 %) та калійною сіллю гліфосату (80%), а також відмінну розчинність при контакті з водою.

Завдяки вищій концентрації гліфосатної кислоти в препараті Фелікс ВГ, його споживачі можуть заощаджувати витрати на транспортування, зберігання, утилізацію упаковки тощо.

В 1 кілограмі гербіциду Фелікс ВГ міститься стільки ж гліфосату в кислотному еквіваленті, скільки в 1,9 л стандартної препаративної форми, котра містить 480 г/л ізопропіламінної солі гліфосату.

Механізм дії

Гербіцид Фелікс ВГ проникає через листову поверхню рослини, стебла та інші наземні органи вегетуючих рослин. Потрапивши на поверхню листка, препарат проникає всередину й переміщається провідними тканинами до місць активного росту – молодих пагонів і листя, міжвузля злаків, точок росту коренів і кореневищ.

Механізм дії пов’язаний з інгібуванням (пригніченням) синтезу ароматичних амінокислот і, як наслідок, із блокуванням всіх життєвих процесів в клітинах рослини та в подальшому повної її загибелі. Бур’яни спочатку набувають світло зеленого забарвлення, потім жовтіють, знебарвлюються, втрачають тургор, деформуються і засихають. Швидкість проникнення препарату та подальша транслокація рослиною відбувається протягом 1-3 днів у однорічних та 3-5 днів у багаторічних бур’янів.

Гербіцид не має ґрунтової активності, потрапивши в ґрунт, він за допомогою ґрунтових мікроорганізмів швидко розкладається до природних компонентів (H2O, CO2). Зазвичай період напіврозпаду становить 20 і більше діб, та залежить від активності ґрунтових мікроорганізмів.

Рекомендації
 • Норма робочого розчину 200-250 л/га, за умови рівномірного розподілу по листковій поверхні рослин.
 • Враховувати видовий склад, фазу розвитку бур’янів та їх чутливість до гліфосату. Оптимальна температура повітря для обробки повинна складати +14…+25 °С,максимальна +30 °С, мінімальна +8 °С.
 • Обприскування бажано здійснювати не менш ніж за 4 години до дощу (гліфосат повністю повинен поглинутись листям бур’янів).
 • У випадку необхідності проведення обробітку ґрунту, бажано проводити не раніше ніж через 2 тижні, оскільки не зважаючи на те, що наземна частина загинула, коренева система гине повільніше.
 • Обов’язково використовувати тільки свіжоприготовлений розчин. Робочий розчин необхідно використати протягом кількох годин після приготування.

Рекомендації щодо застосування*

Культура, що обробляється

Шкідливі об’єкти

Норми витрати, кг/га

Терміни та способи застосування

Поля, призначені під посіви кукурудзи, цукрових буряків, картоплі, овочевих, льону, сої, зернових, злакових трав на насіння, ріпаку

Однорічні злакові та двосім’ядольні бур’яни

1,0-2,0

Обприскування вегетуючих бур’янів за 2 тижні до сівби (до обприскування виключити всі механічні обробки, крім ранньовесняного закриття вологи)

Поля, призначені під посіви кукурудзи, цукрових буряків, картоплі, овочевих, льону, сої, зернових, злакових трав на насіння, ріпаку*

Багаторічнізлакові та двосім’ядольні бур’яни

2,0-3,0

Обприскування вегетуючих бур’янів за 2 тижні до сівби (до обприскування виключити всі механічні обробки, крім ранньовесняного закриття вологи)

Пари та землі несільського- сподарського користування

Однорічні та багаторічні злакові та двосім’ядольні бур’яни

2,0-3,0

Обприскування вегетуючих бур’янів

* Впродовж років практика застосування гербіциду Фелікс ВГ в різних грунтово-кліматичних зонах України (Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Вінницька, Кіровоградська, Київська, та ін. області) довела можливість використання менших норм препарату в залежності від стану та фази розвитку бур’янів: проти однорічних бур’янів — 0,75 - 1,5 кг/га; проти багаторічних — 1,5 - 2,0 кг/га.

Умови застосування
 • Застосовувати препарат коли бур’яни знаходяться в стадії активного росту за сприятливих погодних умов.
 • Не проводити обробку коли бур’яни знаходяться в стресовому стані (засуха, денна температура повітря нижче нуля).
 • Враховувати чутливість бур’янів, вибираючи норму внесення.
 • Оптимальна для обробки фаза розвитку бур’янів:

- багаторічні злакові – 3-5 листків (висота 10-20 см);

- багаторічні дводольні – фаза цвітіння але до початку старіння (діаметр розетки 10-20 см);

- однорічні злакові – довжина листка мінімум 5 см;

- однорічні дводольні – 2-3 справжніх листка.

Для злісних бур’янів із середньою чутливістю до гліфосатів, а також перерослих, бажано використовувати норму внесення більше 2-ох кілограмів на гектар, а також додавати до бакової суміші 3-5 кілограмів азотних добрив.

Особливості
 • Покращена адсорбція діючої речовини листовою поверхнею завдяки комбінації двох ад’ювантів, високої концентрації діючої речовини та наявністю сполук амонію у препараті.
 • Висока концентрація діючої речовини дає можливість заощадити витрати на транспортування, зберігання, утилізацію упаковки, тощо.
 • Зручна гранульована препаративна форма зменшує ризик від розбризкування та розливання задля підвищення безпеки довкілля та персоналу.
 • Особливості препаративної форми забезпечують чудову розчинність гранул у воді під час приготування робочої суміші.
 • За рахунок менших рекомендованих норм внесення зменшується пестицидне навантаження на гектар оброблюваної площі.
 • Препарат стабільний при зберіганні, не перемерзає. Найшвидша дія на бур’яни серед препаратів гліфосатної групи. Висока ефективність продукту.

Важливо відмітити, що за рахунок швидкої дії амонійної солі на рослини, препарат зручно використовувати в осінній період (і не тільки) під час зниження середньодобових температур.

Практика використання

Результат дії препарату Фелікс ВГ за норми витрати 1,5 кг/га після посіву соняшнику (але до сходів) (зліва – оброблена ділянка, справа – необроблена ділянка). Тернопільська обл., 2015 р.

Фелікс ВГ – дія на осот рожевий - Cirsium arvense L. (7 днів після внесення препарату, норма – 1,5 кг/га). Вінницька обл., 2015 р.

Результат дії гербіциду Фелікс ВГ пирій повзучий - Elymus repens L. (4-й день після застосування, норма 1,0 кг/га). Київська обл., 2015 р.

Умови застосування
Фелікс ВГ – Десикант

Препарат зареєстрований як десикант для зернових колосових культур та соняшнику

Застосування як десиканта сільськогосподарських культур

Обприскування посівів озимої пшениці, ярого ячменю та соняшника проводять переважно авіаційним способом за 14 діб до збирання урожаю з нормою внесення 1,5-2,0 кг/га.

Мета застосування:

 • полегшення і прискорення процесу збирання врожаю;
 • підвищення якості врожаю;
 • звільнення полів від бур’янів під наступні культури;
 • економія паливо-мастильних матеріалів.
Десикація зернових культур

Умови проведення десикації

Для десикації, важливо правильно визначити терміни застосування, щоб дати препарату достатньо часу для ефективної дії. Як правило десикацію проводять за 2 тижні до збирання врожаю.

Аби вчасно провести цей захід, слід зорієнтуватися згідно деяких специфічних ознак органогенезу розвитку зернових. В різних частинах поля відбирається декілька колосків і візуально визначається стиглість культури. В першу чергу побуріння плодоніжок колосків та збереження вдавлень на зернівці після механічного натискання.

Процедуру оцінки поля слід повторити декілька разів на різних його ділянках.

Механізм дії

Гліфосат спричиняє рівномірне поступове висихання м’яких тканин рослин та стимулює відтік асимілянтів із листя у зерно, в результаті чого підвищується вміст клейковини. Це підвищує класність продукції.

Строки дії

Ефект від десикації помітний через 10–14 днів.

Особливості застосування

 • застосовують Фелікс ВГ за 14 днів до збирання, при вологості зерна не більше 30 %; обприскування проводять у ранкові (краще за ясної чи похмурої погоди) або вечірні години у безвітряну погоду, недопускаючи знесення препаратів на сусідні культури;
 • за ясної, сонячної і жаркої погоди десикація прискорюється, але вона менш ефективна;
 • обробка у більш ранні терміни може призвести до зниження врожайності;
 • збільшувати норму витрати препаратів доцільно за високої засміченості посівів, в умовах високої вологості, а також за потреби проведення збирання у стислі строки;
 • ефективність препарату малозалежить від температурних умов;
 • норма витрати робочого розчину має бути достатньою для повного змочування усієї листкової поверхні (250–300 л/га)

Переваги десикації

 • підвищення вмісту клейковини в зерні;
 • полегшення процесу збирання врожаю;
 • збільшення врожайності з 1 га за рахунок зменшення втрат;
 • стабільна вологість під час зберігання зерна;
 • створення сприятливих умов для висіву наступних культур.
 • застосування препарату — екологічно безпечне, оскільки зерно і солома оброблених культур використовується без обмежень для виробництва кормів, продуктів харчування і т.д. (звичайно через 15–20 днів після збирання).

Десикація соняшнику

Передзбиральне підсушування рослин соняшнику за допомогою десиканту Фелікс ВГ націлене на прискорення дозрівання та запобігання втрат врожаю від осипання, даючи змогу на 8–12 днів раніше розпочати збирання врожаю. Внаслідок десикації ущільнюються кошики і зменшується осипання з них найважчих, з високою питомою масою, насінин.

За даними Інституту захисту рослин НААН, за застосування десиканту Фелікс ВГ на соняшнику, вологость насіння зменшилась на 12,3 – 12,7 %, а врожай насіння перевищував контроль на 4,7–7,6 ц/га.

Десикація також забезпечуватиме припинення розвитку білої, сірої гнилей, фузаріозу, фомопсису за рахунок підсушення біологічної маси та токсичного впливу аммонію на патогени. У роки з епіфітотійним розвитком хвороб десикацію доцільно проводити за умови пожовтіння зворотного боку кошиків і появи на них перших плям хвороби, але не раніше ніж вологість знизиться на 40–42% в один термін, без перерв, щоб локалізувати осередки зараження в полі та попередити розповсюдження хвороби.

Наповерхні ґрунту Фелікс ВГ швидко зв’язуються ґрунтовими частинками і розкладаються мікроорганізмами на вуглекислий газ  і воду. Тому, після його внесення через місяць або навесні можна сміливо висівати будь-які сільськогосподарські культури

 

Умови для проведення десикації

 • листки, розташовані біля кошика, сухі;
 • вологість насіння — в межах 20–25 %, за сухих погодних умов — < 20%;
 • кошики забарвлені в типовий жовтий колір.

Механізм дії

Висушування рослин відбувається шляхом порушення фізіологічних і біохімічних процесів, що в свою чергу призводить до послаблення водоутримної здатності тканин і загибелі клітин. В результаті відбувається зневоднення листостеблової маси та відтік поживних речовин у зерно, що прискорює його достигання. Таким чином забезпечується поступове та рівномірне висихання всієї рослини.

Строки дії

Повний ефект від десикації відчутний на 7-10 день за умови побуріння 75-85 % кошиків і вологості насіння у межах 12-14 %.

Особливості застосування

 • десикацію рекомендовано починати за 11 діб до запланованого збирання врожаю. Обмолот доцільно розпочати через 7–10 днів після десикації;
 • урожай, якість і олійність насіння після десикації, як правило, дещо підвищуються за рахунок прискорення дозрівання відсталих у розвитку рослин та зниження витрат жирів і вуглеводів на дихання у підсушеного насіння;
 • десикацію посівів соняшнику препаратом Фелікс ВГ проводять у теплу та суху погоду, тому що вологість та температурний режим можуть вплинути на ефективність десикації;
 • десикацію рекомендовано проводити шляхом авіаційного обприскування посівів або використання обприскувачів з високим кліренсом;
 • недопускайте перестій культури на полі, оскільки це робить десикацію економічно не вигідною;
 • об’єм робочої рідини 150–200 л/га для надземного обприскування та 100 л/га для авіаційного.

Переваги десикації

 • рівномірне достигання;
 • зменшення втрат під час збирання урожаю;
 • покращення фітосанітарного стану агроценозів;
 • відсутність післядії.

Радимо звернути Вашу увагуна досвід застосування Фелікс ВГ в якості десиканта на кукурудзі та ріпаку.

Десикація ріпаку

 

Умови проведення десикації

Десикацію варто проводити якщо:

 • вологість насіння ріпаку становить менше 30 %;
 • 70 % стручків побуріли і здатні згинатися в кільце навколо пальця без розтріскування;
 • насіння в середньому ярусі основного стебла має червоно-коричневе або темно-коричневе забарвлення.

Для того щоб правильно діагностувати поле для початку десикації, слід обрати типову для поля ділянку і рендомізованим методом відібрати 20 стручків із середньої частини головного стебла у різних рослин. Якщо колір насіння змінюється із зеленого на коричневий у 2/3 насінин у кожному стручку із 15 відібраних, це свідчить про те, що настав час проводити обприскування. Процедуру оцінки поля слід повторити двічі на інших його ділянках.

Механізм дії

В оброблених рослинах накопичується вільний аміак, а це в свою чергу призводить до глютамінового виснаження і швидкого пригнічення фотосинтезу, що дуже важливо, оскільки стручки ріпаку відіграють велику роль у процесі фотосинтезу культури. Як наслідок, м’які тканини рослин починають висихати, відбувається швидке побуріння зелених частин рослини.

Особливості застосування

 • препарат Фелікс ВГ в якості десиканта для ріпаку, використовують за 10 днів до початку збирання культури;
 • опади впливають на ефективність препарату лише протягом шести годин після застосування;
 • для забезпечення потрапляння препарату на всі частини рослини, норма витрати робочого розчину повинна становити не менше 400 л/га;
 • рекомендовано проводити обробку в ранкові години, за наявності на рослинах роси, оскільки достатня змочуваність сприяє рівномірному розподіленню препарату по всім ділянкам рослини.

Строки дії

Повна десикація культури відбувається через 10–14 днів після застосування, взалежності від погодних умов.

Переваги

 • збільшення олійності за рахунок відтоку асимілянтів із листя до насіння;
 • забезпечення рівномірного дозрівання, завдяки системній дії препарату;
 • зниження втрат насіння під час збирання;
 • відмінний контроль однорічних і багаторічних бур’янів;
 • полегшення і здешевлення процесу збирання урожаю;
 • зниження інтенсивності розвитку кореневих гнилей.

Десикація кукурудзи

Рекомендації

Десикація кукурудзи — дуже важливий технологічний елемент,  який застосовується на гібридах і сортах, які дуже повільно віддають вологу (ранньостиглі та середньостиглі групи) та у випадку, якщо погодно-кліматичні умови були не достатньо сприятливими для формування врожаю оптимальної вологості.

Обгрунтований вибір десикантів і їх застосування в посівах кукурудзи в оптимальні терміни дозволяє регулювати передзбиральну вологість зерна до технологічно обгрунтованих кондицій, забезпечує зниження витрат енергоресурсів та збільшення прибутку з гектара.

Умови проведення

 • прожилкове  пожовтіння  верхніх  двох  листків культури;
 • вологість зерна < 36 %;
 • наявність в зернівці «чорної точки», яка дуже чітко помітна при основі зернівки.

Механізм дії

Через низку фізіологічних особливостей (значний габітус рослин і складна провідна система) для кукурудзи найкраще підходить препарат, здатний переміщуватися із листя в тканини інших вегетативних органів і качану. Гліфосат у цьому випадку має низку переваг перед іншими препаратами, володіючи яскраво вираженою системною дією.

Особливості застосування

 • Десикація гліфосатом здатна стабільно знизити вологість зерна на 4-5 %, вологість стебла в середньому на 8 %, стрижня — на 6 %, ніжки качана — на 10 %, виключаючи при цьому обмін вологи між цими частинами рослин. Це визначає справжню господарську роль прийому в умовах виробництва — ефект від десикації може сягати 8–10 %;
 • Застосування гліфосату, як десикант на кукурудзі при вологості зерна 36 % за 20–25 днів до збирання не впливає на якість зерна і не призводить до накопичення у ньому залишкових кількостей гліфосату; 

  Норми витрати робочого розчину 200–300 л/га для надземного обприскування та 100 л/га для авіаційного;

 • Найкращий ефект від десикації спостерігається за умов рівномірного покриття рослин препаратом;

 • Десикацію посівів кукурудзи препаратом Фелікс ВГ проводять у теплу та суху погоду, тому що вологість та температура повітря впливають на ефективність десикації;

 • Десикацію рекомендовано проводити шляхом авіаційного обприскування посівів або використання обприскувачів з високим кліренсом;

Строки дії

Перші симптоми дії препарату проявляються на 10–14 день після обробки. В цей період маса 1000 насінин близька до максимуму і рух пластичних речовин у зерні припинився, що слугує основним фактором виключення негативного впливу десикації на налив зерна.

Переваги

 • безпека для продукції;
 • можливість прискорити збиральну компанію;
 • зменшення втрат при збиранні;

"чорна точка"

на зернівці

 • (дешевизна) більша економічна доцільність прийому у порівнянні зі звичайними методами сушіння;
 • очищення поля;
 • профілактика розвитку на зернівках грибкових захворювань.

Головні фактори

 • використання регламентованих норм застосування препарату;
 • правильний вибір терміну проведення десикації;
 • рівномірність нанесення, як на рослині, так і по площі поля;
 • погодний та людський чинники.

Норми застосування препарату при десикації викладені в таблиці.

Збільшувати норму витрати препаратів доцільно зі збільшенням листкової поверхні у культури, за високої засміченості посівів, в умовах високої вологості, а також за потреби проведення збирання у дуже стислі строки.

Культура, що обробляється

Шкідливі об’єкти

Норми витрати,

кг/га

Терміни та способи застосування

Десикація

 Озима пшениця

Ярий ячмінь

 —

 1,5-2,0

Обприскування посівів за 2 тижні до збирання урожаю

(за вологості зерна не більше

30 %)

 Соняшник

 —

 1,5-2,0

Обприскування посівів у фазі початку побуріння кошиків.

Досвід застосування

 Ріпак

 —

 1,5-1,8

Обприскування посівів при побурінні

70 % стручків

 Кукурудза

 

 1,5-1,8

Обприскування посівів за 2-3 тижні до збирання за вологості зерна не більше 30 %

Пам’ятайте!

Обов’язковою умовою застосування препарату Фелікс ВГ у посівах с.-г. культур є використання лише свіжоприготовленого розчину впродовж кількох годин.

Додати коментар


Захисний код
Оновити